رزمندگان صنعا با تصرف پادگان ام الریش به میادین نفت و گاز مأرب نزدیک شدند

به گزارش تور روسیه ارزان، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با تصرف پادگان ام الریش پس از نبرد شدید با مزدوران ائتلاف سعودی توانستند به میادین نفت و گاز مأرب نزدیک شوند.

رزمندگان صنعا با تصرف پادگان ام الریش به میادین نفت و گاز مأرب نزدیک شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های یمنی اعلام کردند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از درگیری شدید با نیروهای دولت مستعفی یمن بر پادگان ام الریش در نزدیکی یکی از ورودی های شهر مارب مسلط شدند که پیشرفت چشمگیری در این نبرد است.

منابع نظامی می گویند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن حملات شدیدی را به پادگان ام الریش، مقر یگان 117 پیاده نظامی واقع در شمال جبهه ملعاء در شهر الجوبه، داشتند که در نتیجه آن با عقب نشینی نیروهای دولت مستعفی یمن از این پادگان که آخرین پایگاه این نیروها در جنوب استان مارب است، توانستند پادگان را به تسلط خود درآورند.

بعضی منابع تاکید کردند، عقب نشینی مزدوران سعودی و قبایل از پادگان ام الریش به دلیل این بود که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن آنجا را هدف موشک های بالستیک و حرارتی و توپخانه سنگین خود قرار دادند، علاوه بر اینکه رسیدن یاری های نظامی و تدارکات به پادگان به دلیل در معرض دید بودن جهت رسیدن به پادگان سخت شده بود.

این منابع گفتند، سقوط ام الریش به معنای پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن برای تسلط بر منطقه صحرایی است که تا منطقه صافر که میادین نفت و گاز استان مارب در آنجاست امتداد دارد.

در همین حال به گفته این منابع درگیری های شدید میان دو طرف در چند موضع نبرد در ارتفاعات مشرف به پادگان الخشینه بدون پیشرفت میدانی برای دو طرف ادامه دارد.

یعقوب العتوانی، نویسنده سیاسی به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفته است ارتش و کمیته های مردمی با وجود تلفاتی که در این نبرد داشته اما توانسته منطقه ها وسیع تری از مارب را به تسلط خود بگیرد و دلیل آن هم به تسلیحات برتر و انسجام در صفوف نیروهای آن بازمی شود.

وی اضافه نمود: اما عربستان سعودی که از اعزام نیرو و تجهیزات برای یاری به ارتش دولت مستعفی یمن خودداری نموده و فقط به استفاده از نیروی هوایی خود اکتفا نموده است، نتوانسته حملات نیروهای صنعاء را دفع کند.

این تحلیلگر می گوید، با وجود اینکه هنوز حوثی ها مارب را کاملا محاصره ننموده اند؛ اما احتمال سقوط شهر وجود دارد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2186

به "رزمندگان صنعا با تصرف پادگان ام الریش به میادین نفت و گاز مأرب نزدیک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمندگان صنعا با تصرف پادگان ام الریش به میادین نفت و گاز مأرب نزدیک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید