ظریف: بازگشت به میز مذاکرات، بهترین انتخاب افغانستان است

به گزارش تور روسیه ارزان، اجلاس گفتگو های بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت های عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان صبح امروز چهارشنبه شانزدهم تیرماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی وزیر امور خارجه در تهران افتتاح شد.

ظریف: بازگشت به میز مذاکرات، بهترین انتخاب افغانستان است

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در افتتاحیه این نشست با اشاره به شکست ایالات متحده آمریکا در افغانستان و حضور بیش از دو دهه در این کشور که موجب خرابی های بسکمک شده است خاطر نشان ساخت: امروز مردم و رهبران سیاسی افغانستان باید برای آینده کشورشان تصمیمات سخت اتخاذ کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نتایج نامطلوب ادامه منازعات در افغانستان، بازگشت به میز مذاکرات بین الافغانی و تعهد به راهکار های سیاسی را بهترین انتخاب از سوی رهبران و جریان های سیاسی افغانستان دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به فرایند مصاحبه ها میان جناح های موجود به منظور حل و فصل مناقشات و بحران های جاری در آن کشور اظهار داشت.

ظریف همچنین بر تعهد جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به توسعه همه جانبه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی افغانستان پس از برقراری صلح تاکید کرد.

شایان ذکر است رهبری هیات جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان و رهبری هیئت مذاکراتی گروه طالبان را عباس استانکزی، معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2063

به "ظریف: بازگشت به میز مذاکرات، بهترین انتخاب افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: بازگشت به میز مذاکرات، بهترین انتخاب افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید