کتاب

رونمایی از آشپزخانه هوشمند در نمایشگاه CES 2020

هدف از فراوری محصولات مربوط به آشپزی این است که همه کار های مربوط به پخت غذا در آشپزخانه انجام شوند. این سیستم هوشمند که جولیا (Julia) نام دارد، می تواند از عهده وزن کردن، خرد کردن و بخارپز کردن مواد غذایی برآید.

26 بهمن 1398

کاغذ ارزان شد؛ چاپخانه ها در سه ماه پایانی سال رونق گرفتند

نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از ایجاد رونق کاری در چاپخانه های کشور طی سه ماه انتها سال به دنبال کاهش قیمت کاغذ و افزایش سفارش های ناشران اطلاع داد.

19 بهمن 1398

ماجرای غضب امیرکبیر به کاتبی که لباس فاخر نپوشید

قرار نبود لباس نماد نابرابری باشد. لباس قرار بود به ما آسایش دهد، ولی در جامعه شهری فعلی این را نمی بینیم و این دلیلی است که باید در پرسش از پوشش جدی گرفت و به آن فراتر از صنف خیاطان و دست اندرکارانش نظر کرد.

7 بهمن 1398

برنامه های فرهنگی هفته پژوهش در مجموعه سعدآباد تشریح شد

به مناسبت هفته پژوهش نخستین نشست از سلسله نشست های عصر هنر سعدآباد با عنوان مکتب باربیزون با تاکید بر آثار نقاشی موزه هنرهای زیبا روز سه شنبه 26 آذر ساعت 14 در موزه هنرهای زیبا و در چهارشنبه 27 آذر ساعت 11 جلسه کتاب خوانی با موضوع تاریخ پوشاک ایران در دوره...

7 بهمن 1398

گرگاس ؛ وصله ناجور حیات وحش

حیات وحش آذربایجان شرقی در سال های اخیر با معضلی به نام ظهور گرگاس، گونه جانوری جدید حاصل از اختلاط سگ و گرگ، روبرو بوده که علاوه بر به خطر انداختن جان انسان ها، هیچ گونه ارزش ژنتیکی نیز ندارد.

4 دی 1398

گروهی از مسلمانان چین به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

خبرنگاران: گروهی از مسلمانان کشور چین به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

3 دی 1398

اضطراب شما از چه نوعی است؟

افرادی که دچار اضطراب هستند از نظر ظاهری و بالینی علایمی در چهره و حالات بدنی خود بروز می دهند و از این منظر شناسایی و تشخیص اضطراب کار دشواری نیست. به عنوان مثال فرد ناراحت و بیمناک به نظر می رسد و قادر به تمرکز کافی نبوده و احساس می کند که فراموشکار...

29 آذر 1398

پرتره رضا قیصریه؛ در ستایش 77 سالگی به نمایش درآمد ، استادی که جایزه رئیس جمهور اسبق و وزارت میراث ایتالیا را گرفت

فیلم مستندی در خصوص زندگی و آثار رضا قیصریه نویسنده و مترجم به نمایش درآمد. تهیه کننده این مستند آیسان زرفام خبرنگار حوزه میراث فرهنگی و گردشگری سایت خبرنگاران است.

8 آذر 1398

نشست ادبیات و روزنامه نگاری برگزار می شود

نشست ادبیات و روزنامه نگاری با موضوع کلام و مفاهیم کلامی ابزاری برای نویسندگی و روزنامه نگاری روز سه شنبه (26 شهریور ماه) برگزار می شود.

25 مهر 1398

امضای تفاهم نامه همکاری کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی اندونزی

تفاهم نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی اندونزی به امضای رایزن فرهنگی ایران در این کشور و رییس کتابخانه ملی اندونزی رسید.

21 مهر 1398

7 کتابفروشی و کتابخانه دیدنی بانکوک

بانکوک در سال 2013 عنوان پایتخت کتاب دنیا را به دست آورد.تایلند به گردشگران فقط آشپزی و خوراکی، معبد و زیارتگاه و جشن و مهمانی عرضه نمی دارد و جاذبه های فراوان دیگری نیز دارد. در این جا گزیده ای از بهترین کتاب فروشی های بانکوک که انباشته از رمانهای معاصر...

7 مهر 1398

خروج 50 تماشاگر از سالن نمایش درام هولوکاستی در تورنتو

نزدیک به 10 درصد از تماشاگران یک سینمای 522 نفری در جشنواره تورنتو در جریان نمایش فیلمی لهستانی با موضوع هولوکاست از سالن بیرون رفتند.

30 شهریور 1398

بازدید از موزه سلطنتی انتاریو در تورنتو

موزه سلطنتی انتاریو در تورنتو | Royal Ontario Museum in Torontoموزه سلطنتی انتاریو در تورنتو (به اختصار ROM) بزرگ ترین و پیشروترین موزه کشور کانادا محسوب می گردد و می توانید در آن هم به تماشای گذشته تاریخ طبیعی مشغول شوید و هم تاریخ و فرهنگ انسان های پیشین. در مجموع شش...

2 شهریور 1398

توران میرهادی به روایت خودش

کتاب افسانه پیروز: مصاحبه تاریخ شفاهی با توران میرهادی منتشر شد.

26 خرداد 1398

چراغ شمیران در سلماس روشن شد

راحله عبدالحسینی-خبرنگار:تابه حال چند بار از میدان قدس عبور نموده اید؟ به ساختمان ابتدای خیابان دربند توجه نموده اید؟ این بار که از این میدان رد شدید به ساختمانی که ابتدای خیابان دربند هست یکبار دیگر نگاه بیندازید.

17 خرداد 1398

پوراحمد: برای تیغ و ترمه تلاشم را کردم اما&hellip

کیومرث پوراحمد که تیغ و ترمه اش رضایت مخاطبان را در سالن رسانه ها جلب نکرد، با پذیرش ایرادات فیلمش گفت: من برای هر فیلمی که بخواهم بسازم به یک میزان وسواس دارم و برای تیغ و ترمه هم تمام تلاشم را نموده ام.

16 خرداد 1398

انتشار شعر، مجموعه داستان و داستان بلند

داستان بلند جُلجُتا از امین علی اکبر، مجموعه داستان فرشتگانی در سوی درون با ترجمه عبدالرضا سالاربهزادی و کتاب شعر شکسته بسته لخته از مهدی نوید منتشر گردیده اند.

8 اردیبهشت 1398